Ez a matekpélda most akkor jó vagy nem?


3féle megoldást láttam rá,az én eredményeim a1=3/4 és a2= -4 ,de ebben az esetben meg nincs megoldása a feladatnak,ami túl szép lenne,szóval valamit elronthattam,de hiába számoltam újra,nem találtam hibát.

16 a^2 -8a -3=0 jött ki,ebből számoltam ki másodfokkal az a 1,2-t .


Az órán -4 a^2 + 14a +1 = 0 jött ki.Miért? :/ Valaki levezetné? :/


[link]



2014. nov. 4. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

én el akartam kezdeni, de nem tudom hogy pontosan hogy van a feladat. az ott sin(x) -1 vagy sin(x-1)

???ha visszaírsz talán tudok segíteni :)

2014. nov. 4. 18:01
 2/9 A kérdező kommentje:
sin(x) -1 :)
2014. nov. 4. 18:03
 3/9 anonim ***** válasza:

Valamelyik este harmadik feladatnak már kiírtad ezt, de én "csak" az első kettőt oldottam meg. Most itt van a harmadik_

[link]

Ezt a változatot nálad még nem láttam....??

2014. nov. 4. 18:07
 4/9 anonim ***** válasza:
Kedves hármas ez biztos jó?
2014. nov. 4. 18:12
 5/9 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, Persze egyre jó, azt ellenőriztem, de -1/6 ra is?
2014. nov. 4. 18:15
 6/9 anonim ***** válasza:
Miért? Azt olyan nehéz behelyettesíteni?
2014. nov. 4. 18:24
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm,de szerintem most már nem foglalkozom ezzel a feladattal,nekem így is még most 8 a^2 -3 =0 jött ki :/ A kapott feladatot köszönöm,csak valahogy nem értem,hogy hogyan maradt meg a nevező,órán is még én is felszoroztam minden taggal. Inkább haladok tovább a feladatokban,holnap lesz a doga :(


De lájkot küldök mindenkinek

2014. nov. 4. 18:29
 8/9 anonim ***** válasza:

2/(2sinx-1) + (2sinx -1) / 2sinx | sinx =a


2/(2a-1) + (2a-1)/2a


Ez az alapfelállás. közös nevezőre hozunk, keresztbe szorzunk a nevezőkkel:


2*2a /((2a-1)*2a) + ((2a-1)*(2a-1))/((2a-1)*2a = 5/2


összevonunk, szorzásokat elvégezzük:

(4a + 4a^2 -2a -2a +1)/((2a-1)*2a = 5/2


(4a^2+1)/(4a^2-2a) = 5/2


(felszorzunk a nevezővel mindkét oldalon, baloldalt eltűnik a tört)


4a^2+1 = 5*(4a^2-2a)/2


egyszerűsítések jobboldalt:


4a^2+1 = (20a^2-10a)/2


4a^2+1 = 10a^2-5a


-6a^2+5a+1=0


másodfokú megoldó:

a1,2 = (-5 +- gyök(25 - 4*1*(-6)))/( 2*(-6) )

= (-5 +- gyök(49) /(-12)

= (-5 +- 7) /(-12)


a1= -12/(-12) = 1 = a1

a2= 2/ (-12) = -1/6 = a2


Így talán már átlátható :D

2014. nov. 5. 21:35
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2014. nov. 6. 20:17