a^b * a^b = a^(b^2)2014. aug. 23. 00:26
1/4 anonim válasza:
Próbáld ki egy egyszerű példával és máris látod, hogy nem igaz.
Pl. a=2 és b=3
2^3*3^2=72 lesz a bal oldal
2^(3^2)=512 lesz a jobb oldal
Találtunk ellenpéldát, tehát nem igaz.
2/4 anonim válasza:
Azért nem igaz, mert nem így szól az azonosság. Az azonosság úgy szól, hogy azonos alapú számok szorzata esetén a kitevők összeadódnak. Magyarul:
a^b * a^b = a^(b+b) = a^(2b)
Az első válaszoló példájával élve:
a=2 és b=3
2^3 * 2^3 = 64
2^(3+3) = 2^6 = 64
Így már megállja a helyét.
3/4 anonim válasza:
Mert rossz helyre raktad a zárójelet, ezt így kell:
a^b * a^b = (a^b)^2
Ez persze ekvivalens azzal, amit az előző válaszoló írt, azaz 2b lesz a kitevőbe.
4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi :)
2014. aug. 23. 16:37