Magyarázzátok el hogy ez a matekpélda miért nem igaz?! Hatványozásazonosság

a^b * a^b = a^(b^2)
2014. aug. 23. 00:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbáld ki egy egyszerű példával és máris látod, hogy nem igaz.


Pl. a=2 és b=3

2^3*3^2=72 lesz a bal oldal

2^(3^2)=512 lesz a jobb oldal


Találtunk ellenpéldát, tehát nem igaz.

2014. aug. 23. 00:33
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért nem igaz, mert nem így szól az azonosság. Az azonosság úgy szól, hogy azonos alapú számok szorzata esetén a kitevők összeadódnak. Magyarul:


a^b * a^b = a^(b+b) = a^(2b)


Az első válaszoló példájával élve:


a=2 és b=3


2^3 * 2^3 = 64


2^(3+3) = 2^6 = 64


Így már megállja a helyét.

2014. aug. 23. 00:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Mert rossz helyre raktad a zárójelet, ezt így kell:


a^b * a^b = (a^b)^2


Ez persze ekvivalens azzal, amit az előző válaszoló írt, azaz 2b lesz a kitevőbe.

2014. aug. 23. 13:10
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi :)
2014. aug. 23. 16:37