Hogyan kell megoldani ezt a feladatot? Kérlek magyarázzátok el


Amália és Bella burgonyát szeretnének vásárolni de csak zsákban árult burgonyát találnak aminek a tömege 33kg. Egy-egy zsák burgonyára nincs szükségük,sőt pénzük sincs elég ,hogy annyit vegyenek. Amáliának a zsák kétharmada van meg Bellának pedig hiányzik az ár 0.2 része Ezért közösen veszik meg a burgonyát és így a vásárlás után összesen 1470ft-juk marad .

a.

Mennyibe került a zsák burgonyaés mennyi pénzük volt a lányoknak külön-külön a vásárlás előtt?

b.

A burgonyán az eredeti pénzük arányában osztoztak meg. Mennyi burgonyát kap Amália,mennyit Bella?

c.

Mennyi pénzük maradt a vásárlás után,ha Bella igényt tartott a zsákra amelyért 180ft-ot számítottak fel?



2013. nov. 10. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Amália pénze: X

Bella pénze: Y

A zsák burgonya ára: Z

...

Felírjuk amit tudunk:

X = (2/3)Z (Amália a zsák 2/3-át tudná kifizetni)

Y = 0.8 * Z (Bellának a 0.2-et része hiányzik, ami azt jelenti, hogy a 0.8 -ad részét tudná kifizetni)

X + Y - Z = 1470 (Közösen veszik meg, és megmarad 1470 forintjuk)

...

Egymás alá írod az egyenleteket:

X = (2/3)Z

Y = 0.8 * Z

X + Y - Z = 1470

...

És megoldod.

2013. nov. 10. 19:12
 2/4 A kérdező kommentje:
nem tudom hogyan kellene megoldani :/
2013. nov. 10. 19:24
 3/4 A kérdező kommentje:
0.66x + 0.53y -z= 1470 ez eddig jó? innen nem tudom hogyan tovább
2013. nov. 10. 19:30
 4/4 A kérdező kommentje:

0.66x + 0.53y-z= 1470 /-0.53y

0.66x-z= 1470-0.53y

2013. nov. 10. 19:35