Matekosok van egy kérdésem. Az arányosságot meg a %számítást vesszük. Ezt a feladatot nem értem. Az alsó feladatot hogy kell csinálni?


Hány kilogramm kenyér készül 45 kg lisztből, ha a kenyér tömege a liszt tömegének 142%-a? Írj többféle megoldást!

Előre is köszi.



2013. nov. 9. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Erre egész nehéz lenne több megoldást írni. Ki kell számolni, hogy mennyi 45-nek a 142%-a. Ennyi.
2013. nov. 9. 16:13
 2/4 anonim ***** válasza:

tételezzük fel, hogy a kenyér tömege 1kg

ez = 142/100*x

ebből ki kell fejezni az x értéket.vagyis x=1kg/(142/100)

a kapott eredmény = liszt tömege 1 kg kenyér esetébe

nekünk viszont 45 kg kenyerünk van

ha 1 kg kenyérhez x kg liszt

45 kg kenyér ismeretlen kg liszt

45/1*x=ismeretlen kg liszt

2013. nov. 9. 16:15
 3/4 anonim ***** válasza:

egy másik megoldás:

45 =142/100*x

ebből fejezzük ki az x értéket!

2013. nov. 9. 16:17
 4/4 A kérdező kommentje:

Helló hugi miért nem kérdezel meg engem? xD


kenyér xkg

liszt 45kg


x=1,42*45=63.9kg a kenyér tömege.

2013. nov. 9. 16:43