Hány kilogramm kenyér készül 45 kg lisztből, ha a kenyér tömege a liszt tömegének 142%-a? Írj többféle megoldást!
Előre is köszi.
2013. nov. 9. 15:54
1/4 anonim válasza:
Erre egész nehéz lenne több megoldást írni. Ki kell számolni, hogy mennyi 45-nek a 142%-a. Ennyi.
2/4 anonim válasza:
tételezzük fel, hogy a kenyér tömege 1kg
ez = 142/100*x
ebből ki kell fejezni az x értéket.vagyis x=1kg/(142/100)
a kapott eredmény = liszt tömege 1 kg kenyér esetébe
nekünk viszont 45 kg kenyerünk van
ha 1 kg kenyérhez x kg liszt
45 kg kenyér ismeretlen kg liszt
45/1*x=ismeretlen kg liszt
3/4 anonim válasza:
egy másik megoldás:
45 =142/100*x
ebből fejezzük ki az x értéket!
4/4 A kérdező kommentje:
Helló hugi miért nem kérdezel meg engem? xD
kenyér xkg
liszt 45kg
x=1,42*45=63.9kg a kenyér tömege.
2013. nov. 9. 16:43