meseorszagban elnek a negyvenlabuak es a 3feju sarkanyok.osszesen 26 fejuk es 298 labuk van.minden 40 labunak 1 feje van.hany laba van egy 3feju sarkanynak?2013. nov. 6. 14:50
1/2 anonim válasza:
40 láb 1 fej
A láb 3 fej
26=x+3y
298=40x+Ay
x=26-3y
298=40(26-3y)+Ay=1040+(A-120)y
-742=(A-120)y
742=-(A-120)y
y nem negatív
A<120
y<9
9 lehetséges számot kell kipróbálnod, hajrá!
2/2 A kérdező kommentje:
ja ertem,megprobalom.koszi a segitseget!
2013. nov. 6. 15:21