meseorszagban elnek a negyvenlabuak es a 3feju sarkanyok.osszesen 26 fejuk es 298 labuk van.minden 40 labunak 1 feje van.hany laba van egy 3feju sarkanynak?
2013. nov. 6. 14:50
 1/2 anonim ***** válasza:

40 láb 1 fej

A láb 3 fej


26=x+3y

298=40x+Ay


x=26-3y

298=40(26-3y)+Ay=1040+(A-120)y


-742=(A-120)y

742=-(A-120)y


y nem negatív

A<120


y<9


9 lehetséges számot kell kipróbálnod, hajrá!

2013. nov. 6. 15:17
 2/2 A kérdező kommentje:
ja ertem,megprobalom.koszi a segitseget!
2013. nov. 6. 15:21