Én azért nem tudom megoldani mert kevésnek találom az adatokat.
A példa : Egy ABCDE négyzet alapú gúla EA éle ( 10 cm) merőleges az alapra. A gúlát az E csúcstól 5 cm-re elvágjuk az alappal párhuzamosan. Hányadrésze a levágott kis gúla térfogata az eredeti gúla térfogatának? Az lenne a kérdésem hogy ti hogyan számolnátok ki .
A választ előre is köszönöm .
2012. febr. 22. 19:55
1/4 anonim válasza:
A metszet hasonló az alaphoz, a hasonlóság aránya.....
A lemetszett kis-gúla hasonló az eredetihez, a hasonlóság aránya...
Hasonló testek térfogata úgy aránylik egymáshoz, mint .....
Ez lehetne a megoldás menete.
2/4 anonim válasza:
Mivel a levágott gúla alaplapjának területe negyed, a magassága pedig fele az eredetinek, ezért a térfogata (1/4)*(1/2) =1/8 szorosa az eredetinek, vagyis a kis gúla térfogata a nagy gúla 8-ad része.
3/4 anonim válasza:
A=Ta+Tp,,,,Ta=a másodikon,,,,,,ma=a ösztva 2vel a másodikon=a másodikon,,,,,,,T jobb also sarokba kis háromszög=a szor ma osztva 2vel,,,,,Tp=T T jobb also sarokba kis,,,,,A=Ta+Tp,,,,,,,V=TA szor M osztva 3al.........szért keveseled az adatokat mert egymásból kell kiszámolni
4/4 A kérdező kommentje:
Oké, köszi szépen .
2012. febr. 22. 20:05