Akárhogy számolom nem tudom. Mennyi féleképpen lehet felírni három pozitív egész szám szorzataként 2013-at?

2014. okt. 19. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Először prímekre kell bontani.


2013= 3*11*61

Ezt beszorozhatjuk még akárhány 1-essel. És ebből kell csinálni számhármasokat.


A 61-es biztos, hogy benne van az egyik csoportban.

Bontsuk ketté aszerint, hogy a 11-essel egy csoportban van-e.

Ekkor két lehetőség van:, aszerint, hogy a 3 is abban a csoportban van-e.

(61*11*3)*(1)*(1)

(61*11)*(3)*(1)


Ha a 61 és a 11 két külön csoportban van, akkor a 3-ast 3 féleképpen tehetjük még be.


(61*3)*(11)*(1)

(61)*(11*3)*(1)

(61)*(11)*(3)


Ez az 5 felbontás van.

2014. okt. 19. 16:07
 2/4 anonim ***** válasza:
A megoldás: 3! = 1*2*3 = 6
2014. okt. 19. 17:34
 3/4 szakor ***** válasza:

Ifjutitan levezetése jó, a #2-es hibás.

Nem a sorrend a kérdés.

2014. okt. 19. 17:54
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2014. okt. 20. 17:56