Válaszok:
A:12
B:15
C:18
D:22
E:24
2014. máj. 17. 21:38
1/2 anonim válasza:
Legyen a három szám x<y<z, ekkor a fentiek alapján felírható, hogy
y*z=60
x*z=45
Ebből az következtethető ki, hogy z-nek osztania kell a 60-at és a 45-öt is, továbbá annak kell a 3 szám közül a legnagyobbnak lennie.
60 osztói: 60; 30; 20; 15; 12; 10; 6; 5; 4; 3; 2; 1
45 osztói: 45; 15; 9; 5; 3; 1
Ezeknek a közös osztói a 15 és az 1, de z-nek nagyobbnak kell lennie x-nél és y-nál, tehát 1 nem lehet, csak 15.
Ekkor x*15=60, amire x=4, y*15=45, amire y=3.
Ezeknek az összege 3+4+15=22, tehát a válasz a D.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. máj. 18. 16:02