Hogyan kell törtet egész számmal összeadni és kivonni?

Azon kívül hogy törté alakítom mert az se tudom, hogy hogyan kell
2010. jan. 20. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:
33%

Ha van egy almád meg egy fél, akkor hány almád lesz ha azt az egyet is ugyanakkora (fél) darabokra vágod? 1+1/2=3/2

Na és negyedekkel? ...

2010. jan. 20. 16:39
 2/4 anonim válasza:
48%
Akkor el vagy veszve!
2010. jan. 20. 16:52
 3/4 anonim ***** válasza:

pl. 1/4 + 5

az 5 = 20/4 ebben az esetben mert /4-ben kell számolni. Egy egész az 4/4, tehát 5 egész az 20/4

Miután 1 = 4/4 5= 20/4

vili?

tehát 1/4 + 20/4 = 21/4

Az almás példa jó.

Mindig gondold azt, hány egyenlő szeletre vágod.

Az összes szelet teszi ki az egészet.

Ketté =fele: 1/2 az egész:2/2

Négyfelé: negyede: 1/4 fele: 2/4 és így tovább

2010. jan. 20. 16:53
 4/4 anonim ***** válasza:
2010. jan. 20. 17:16