Azon kívül hogy törté alakítom mert az se tudom, hogy hogyan kell2010. jan. 20. 16:34
1/4 anonim válasza:
Ha van egy almád meg egy fél, akkor hány almád lesz ha azt az egyet is ugyanakkora (fél) darabokra vágod? 1+1/2=3/2
Na és negyedekkel? ...
3/4 anonim válasza:
pl. 1/4 + 5
az 5 = 20/4 ebben az esetben mert /4-ben kell számolni. Egy egész az 4/4, tehát 5 egész az 20/4
Miután 1 = 4/4 5= 20/4
vili?
tehát 1/4 + 20/4 = 21/4
Az almás példa jó.
Mindig gondold azt, hány egyenlő szeletre vágod.
Az összes szelet teszi ki az egészet.
Ketté =fele: 1/2 az egész:2/2
Négyfelé: negyede: 1/4 fele: 2/4 és így tovább