Hogyan lehet a legkönnyebben összeadni 1-100 között lévő egész számokat? Állitólag van valami nagyon egyszerű módszer rá.

2011. jan. 17. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:
1+99=100,2+98=100 és így tovább.Összesen 50 ilyen pár van, az 50*100=5000.Van még az 50, aminek nincs párja, így 5050 1-100-ig az összeg
2011. jan. 17. 18:18
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocs, elrontottam.49 ilyen pár van.49*100=4900.Nincs párja a 100-nak és az 50-nek. Így jön ki az 5050.
2011. jan. 17. 18:21
 3/3 anonim ***** válasza:

1+100=101

2+99=101

3+98=101

4+97=101

...

50+51=101


50*101=5050

2011. jan. 17. 19:12