2011. jan. 17. 18:10
1/3 anonim válasza:
1+99=100,2+98=100 és így tovább.Összesen 50 ilyen pár van, az 50*100=5000.Van még az 50, aminek nincs párja, így 5050 1-100-ig az összeg
2/3 anonim válasza:
Bocs, elrontottam.49 ilyen pár van.49*100=4900.Nincs párja a 100-nak és az 50-nek. Így jön ki az 5050.
3/3 anonim válasza:
1+100=101
2+99=101
3+98=101
4+97=101
...
50+51=101
50*101=5050