Fizika 7 osztály! 1: Az autó kormányát a forgástengelyétöl 0,2m-re 20 N erövel forgatjuk balra. Mekkora az általunk kifejtett erö forgatónyomatéka? 2:Hová illesszük a feszitö vasat, hogy a beragadt ajtot legkönnyebben kinyissuk?

2011. márc. 6. 22:02
 1/3 anonim válasza:

1 : F=20N

r=0,2m

A forgatónyomaték: M=F×r=20N×0,2m=4Nm

2011. márc. 6. 22:11
 2/3 anonim válasza:

1: A forgatónyomatékot a tankönyvedben lévő képlet behelyetesítésével számolhatod ki. Asszem F*s=20N*0,2m=4 Nm

2: Minél messzebb az ajtó sarkának forgástengelyétől és középre.

2011. márc. 6. 22:11
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm!!!
2011. márc. 7. 10:12