2011. márc. 6. 22:02
1/3 anonim válasza:
1 : F=20N
r=0,2m
A forgatónyomaték: M=F×r=20N×0,2m=4Nm
2/3 anonim válasza:
1: A forgatónyomatékot a tankönyvedben lévő képlet behelyetesítésével számolhatod ki. Asszem F*s=20N*0,2m=4 Nm
2: Minél messzebb az ajtó sarkának forgástengelyétől és középre.
3/3 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm!!!
2011. márc. 7. 10:12