Elmagyaráznátok érthetően?2010. okt. 31. 20:45
1/4 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Ugyanúgy, mint törtet, tehát közös nevezőre hozod.
Fogd fel az egész számot tortként, tehát 9=9/1. Így az összeadás így fog kinézni pl:
8/2 + 9/1 Közös nevező, tehát a 9/1 számlálóját és nevezőjét is megszorzod kettővel (tehát a másik szám nevezőjével) így kijön, hogy
8/2 + 18/2 = (8+18)/2 = 26/2 = 13
2/4 anonim válasza:
Az egész számot beváltod azonos nevezőjű törtté. Pl.: 1+1/2=3/2, mivel az 1 az 2/2, és 2/2+1/2=3/2.
3/4 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Leegyszerűsítve az egész számot beszorzod azzal a nevezővel, amilyenné alakítani akarod: 5 + 16/8 = 40/8 + 16/8 = 56/8 = 7.
4/4 anonim válasza:
2+3/4=2/1+3/4=8/4+3/4=11/4
2 egész egyelo 2 egyeddel!
utanna kozos nevezore hozunk es ossze adjuk es mar kesz is
remelem tudtam segiteni!