2011. febr. 5. 12:50
1/4 anonim válasza:
www.valovilag.hu -n videók között keresgélj :D
2/4 A kérdező kommentje:
Ok köszi:D
2011. febr. 5. 13:11
3/4 DudoloPocok válasza:
összeadás:
a/b+c/d=(a*d+c*b)/b*d
példa : 2/3+5/7=(2*7+3*5)/(3*7)=29/21
kivonás :
a/b-c/d=(a*d-c*b)/b*d
példa : 2/3-5/7=(2*7-3*5)/(3*7)=-1/21
szorzás :
a/b*c/d =(a*c)/(b*d) számlálót a számlálóval, nevezőt a nevezővel )
példa : 2/3 * 5/7 =10/21
osztás
a/b:c/d =a/b*d/c=(a*d)/(b*c) - a reciprokával megszorozzuk
példa : 2/3 : 5/7 =2/3 * 7/5=14/15
bővítés :
a tört értéke nem változik, ha ugyanazzal a számmal megszorozzuk mind a számlálót, mind a nevezőt
Példa :
1/2 = 2/4=4/8=20/40=20000/40000
Ez fordítva is igaz: ha mind a számlálót mind a nevezőt el tudod osztani ugyanazon számmal a tört értéke nem változik :
példa
625/25=125/5=25/1
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó válaszolónak!!:) Sokat segítettél!
2011. febr. 5. 15:06