SZÁMTANI SOROZAT
Egy négyzet alapú piramis építéséhez egyforma kocka alapú kőtömböket használtak. Felfelé haladva minden réteg oldala eggyel kevesebb kőtömbből állt.
Hány réteg van egymás fölött, ha egy kőtömb magassága 80 cm, és a piramis egyetlen zárókövének teteje 40 m magasan van?
Hány kőtömb van összesen?
Előre is köszönöm.
2014. szept. 10. 22:08
1/1 anonim válasza:
40 m=4000 cm. Nos ez meghatározza, hogy a sorozat 4000/80=50-edik eleme felfelé haladva 1 lesz. Mivel d=-1, s(50)=(a(1)+a(50))*50/2. a(50)=a(1)-49*1, azaz 1=a(1)-49, azaz a(1)=50. Így s(50)=51*25=1275. Sz. Gy.