a19=125
d=6
2014. szept. 7. 12:14
1/2 anonim válasza:
a2=a1+d
a3=a2+d=a1+2*d
a4=a3+d=a1+3*d
...
Ilyen logika alapján találd ki mi lehet az a19, és máris megkpaod a1-et!
2/2 szakor válasza:
Feltételezem számtani sorozatról van szó. Akkor a képzési szabály: a(n)=a(1)+((n-1)*d)
a(19)=a(1)+(18*d)
125=a(1)+(18*6)
125= a(1)+108
17=a(1)