BJohnvHUN kérdése:

Hogy számoljam ki az a1-et?


a19=125

d=6



2014. szept. 7. 12:14
 1/2 anonim ***** válasza:

a2=a1+d

a3=a2+d=a1+2*d

a4=a3+d=a1+3*d

...

Ilyen logika alapján találd ki mi lehet az a19, és máris megkpaod a1-et!

2014. szept. 7. 12:22
 2/2 szakor ***** válasza:

Feltételezem számtani sorozatról van szó. Akkor a képzési szabály: a(n)=a(1)+((n-1)*d)

a(19)=a(1)+(18*d)

125=a(1)+(18*6)

125= a(1)+108

17=a(1)

2014. szept. 7. 12:23