Ezt a számtani sorozat feladatot hogy kellene megoldani?

an=2n-12 és azt kéri hogy számoljuk ki a sorozat 5. és 20. tagját
2014. aug. 17. 17:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Beírod n helyére az 5-öt, majd a 20-at:


a5=2*5-12=10-12=-2, a sorozat 5. tagja tehát -2

a20=2*20-12=40-12=28, tehát a sorozat 20. tagja 28.

2014. aug. 17. 17:50
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. aug. 18. 09:40