Egy mértani sorozat első három tagjának összege 42. Ugyanezek a számok egy növő számtani sorozat 1. ,2. és 6. tagjai. Melyek ezek a számok?


Sziasztok, segítség kellene a következő feladatban:

Egy mértani sorozat első három tagjának összege 42. Ugyanezek a számok egy növő számtani sorozat 1., 2. és 6. tagjai. Melyek ezek a számok?


2014. aug. 1. 03:55
 1/4 anonim ***** válasza:
29%

a0(1+q+q^2)=42

a0+5a0(q-1)=q^2

2014. aug. 1. 05:32
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Csak nem volt bukó a matek?:D
2014. aug. 1. 10:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Íme:


[link]

2014. aug. 1. 10:59
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2014. aug. 1. 14:04