2010. jan. 10. 15:08
1/2 anonim válasza:
Legyen A az apa jelenlegi életkora, F a fiáé.
Az apa most 3-szor annyi idős, mint fia, vagyis:
A=3F.
Hat évvel ezelőtt (ugye mindketten hat évvel fiatalabbak voltak), az apa életkora 4-szer annyi volt, mint fiáé, tehát:
A-6=(F-6)*4.
Innentől már csak meg kell oldani az egyenletrendszert. Két egyenletből számolható a két ismeretlen. Például az elsőben ki van fejezve az A, ezt behelyettesítheted a másodikba, majd kiszámolhatod F-et:
3F-6=(F-6)*4
3F-6=4F-24
18=F
Majd visszahelyettesíted az elsőbe az eredményt:
A=3*18=54
Az apa tehát 54, a fia pedig 18 éves most.
További jó matekozást!;)
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válasz, sokat segített! :-)
2010. jan. 10. 20:21