Egy kocka éle 10cm hány % -kal nő a felszine és a térfogata ha az élét 20%-kal nőveljük? Köszönöm aki segít!

2010. jan. 4. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:

él 20%al

felszin 1.2^2 = 1,44 -> 44% -al nő

térfogat 1.2^3 = 1,7128 -> 72,8%-al nő


Szeretném h megértsd, úgyhogy ha nem érted szólj.. vag yha hülyeséget irtam akkor is

2010. jan. 4. 18:24
 2/4 anonim ***** válasza:

kocka, ha 10 cm az el:

V=a*a*a

V=1000 cm3

ha 20%kal novelem, akkor 12cm

akkor:

V=12*12*12

V=1728

1000/100=10

1728-1000=728

728/10=72,8

tehat a terfogata akkor 72,8 %-kal no

Felszin, ha 10 cm:

A=10*10*6=600

ha 12cm

12*12*6=864

864-600=264

264/6=44

tehat 44%-kal no a felszine

szerintem, de gyorsan dobtam ossze.lehet, hogy valahol elszamoltam(:

2010. jan. 4. 18:27
 3/4 anonim ***** válasza:
az elsőben elgépeltem egy számot de am jó: csak 1,7128 helyett 1,728 a jó
2010. jan. 4. 18:29
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat !
2010. jan. 4. 18:36