Egy sorozat első két eleme: a1=3; a2=12 Írd föl a sorozat következő három elemét úgy, hogy?


a) a szomszédos tagok különbsége állandó legyen;

b) a szomszédos tagok hányadosa állandó legyen;

c) minden rá következő elem az előző két elem szorzata legyen?


2014. máj. 25. 11:09
 1/1 anonim ***** válasza:

a) a 3 és 12 között 9 a különbség, tehát 9-cel fog növekezdni a sorozat


a1=3

a2=12

a3=21

a4=30

a5=39


b)3/12 = 12/48 = 48/192 = 192/768 (=0.25)


a1=3

a2=12

a3=48

a4=192

a5=768


c) (megoldás: lásd a zárójelben!)


a1=3

a2=12

a3=36 (3×12)

a4=432 (12×36)

a5=15 552 (36×432)

2014. máj. 25. 11:27