a) a szomszédos tagok különbsége állandó legyen;
b) a szomszédos tagok hányadosa állandó legyen;
c) minden rá következő elem az előző két elem szorzata legyen?
2014. máj. 25. 11:09
1/1 anonim válasza:
a) a 3 és 12 között 9 a különbség, tehát 9-cel fog növekezdni a sorozat
a1=3
a2=12
a3=21
a4=30
a5=39
b)3/12 = 12/48 = 48/192 = 192/768 (=0.25)
a1=3
a2=12
a3=48
a4=192
a5=768
c) (megoldás: lásd a zárójelben!)
a1=3
a2=12
a3=36 (3×12)
a4=432 (12×36)
a5=15 552 (36×432)