Mennyi a következő sorozat első 5 elemének összege? An= (-1) ^n * sin [ (2n+1) * (pí) /4 ]


Lenne még 3 feladat amit egyáltalán nem értek, segítséget és magyarazatot kérnék szépen. Sürgős lenne. Elöre is köszönöm szépen.



2, Hogyan kell egyszerűsíteni a következő törtet? (n+1)! / (n-1)!


3, Számítsunk ki a következő másodfokú egyenlet diszkrimánsának pontos értékét! 3 gyök (2) / 2 * x^2 -( gyök (2) +2) *x + gyök (2) / 2 =0


4, Legfeljebb hány egyenest határoz meg a síkon 8 különböző pont?



2014. febr. 23. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:

2/

Hogyan kell egyszerűsíteni a következő törtet? (n+1)! / (n-1)!


(n+1)! / (n-1)! = (n+1)n(n-1)! / (n-1)! = (n+1)n

2014. febr. 23. 13:56
 2/4 anonim ***** válasza:

4/

Legfeljebb hány egyenest határoz meg a síkon 8 különböző pont?


(8 alatt a 2) = 8!/(2!*6!) = 28


3gyök(2)/2 x^2 -(gyök(2)+2) *x + gyök (2) / 2


D = (gyök(2)+2)^2 - 4*3gyök(2)/2 * gyök(2)/2


D = 2 + 4*gyök(2) + 4 - 6


D = 4*gyök(2)

2014. febr. 23. 14:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első:

[link]

Ha a szögfüggvények nem világosak:

http://www.youtube.com/watch?v=ckb5poFkU8w

2014. febr. 23. 14:22
 4/4 A kérdező kommentje:
Rettenetesen Köszönöm szépen a segítséget :D
2014. febr. 23. 14:40