Sorozatokat veszünk matekon. Elakadtam a következő háziban: 6a2a3=a4a5 és a8-a2=a4^2-a3^2 A kérdés: sorozat első eleme, differenciája, valamint hány éves a kapitány?


2014. máj. 13. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez a 6a2a3 mi az istenverése?
2014. máj. 13. 21:13
 2/6 A kérdező kommentje:
a sorozat 2. és 3. tagjának szorzata, megszorozva 6al
2014. máj. 13. 21:15
 3/6 anonim ***** válasza:

6*(a1+d)(a1+2d)=(a1+3d)(a1+4d)

igy ird fel a többit is két egyenlet két ismeretlen

2014. máj. 13. 21:19
 4/6 A kérdező kommentje:
ezt csináltam én is, de egy olyan egyenlet jön ki, amit nem tudok megoldani
2014. máj. 13. 21:26
 5/6 anonim ***** válasza:
A második egyenletből ki kell, hogy jöjjön, hogy ha d=0, akkor a1=0, ha pedig d nem 0, akkor a1=1,5-2d, amit az első egyenletbe vissza is tudsz helyettesíteni, amire egy másodfokú egyenletet kapsz.
2014. máj. 13. 21:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat a feltételezésért:

Nem mértani sorozat ez véletlenül?

( a differencia és a hajóskapitány csak vicc )

2014. máj. 13. 21:47