2014. máj. 13. 20:58
2/6 A kérdező kommentje:
a sorozat 2. és 3. tagjának szorzata, megszorozva 6al
2014. máj. 13. 21:15
3/6 anonim válasza:
6*(a1+d)(a1+2d)=(a1+3d)(a1+4d)
igy ird fel a többit is két egyenlet két ismeretlen
4/6 A kérdező kommentje:
ezt csináltam én is, de egy olyan egyenlet jön ki, amit nem tudok megoldani
2014. máj. 13. 21:26
5/6 anonim válasza:
A második egyenletből ki kell, hogy jöjjön, hogy ha d=0, akkor a1=0, ha pedig d nem 0, akkor a1=1,5-2d, amit az első egyenletbe vissza is tudsz helyettesíteni, amire egy másodfokú egyenletet kapsz.
6/6 anonim válasza:
Bocsánat a feltételezésért:
Nem mértani sorozat ez véletlenül?
( a differencia és a hajóskapitány csak vicc )