A feladat: Egy rombusz és egy négyzet oldala közös, a közös oldal 13 cm hosszú. A négyzet és a rombusz területének aránya 2:1.
a.) mekkora a rombusz magassága?
b.) mekkorák a rombusz szögei?
c.) milyen hosszú a rombusz hosszabbik átlója? (a választ két tizedesjegyre kerekítsd le)
Előre is köszönöm a választ.
2014. máj. 6. 15:16
1/4 anonim válasza:
T(n)=13*13=169
T(r)=13*m=169/2
--> m=13/2
T(r)=a*a*sinα=169/2 --> sinα=169/(2*169)=0,5
--> α=30°
cos(α/2)=(e/2)/13=e/26
--> e=26*cos15°=25,11
2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2014. máj. 6. 16:44
3/4 anonim válasza:
Korábban is volt ez kérdés:
4/4 A kérdező kommentje:
Nem találkoztam vele, de azért köszönöm!
2014. máj. 6. 20:16