Valaki segítene matek feladatban?


A feladat: Egy rombusz és egy négyzet oldala közös, a közös oldal 13 cm hosszú. A négyzet és a rombusz területének aránya 2:1.


a.) mekkora a rombusz magassága?

b.) mekkorák a rombusz szögei?

c.) milyen hosszú a rombusz hosszabbik átlója? (a választ két tizedesjegyre kerekítsd le)



Előre is köszönöm a választ.



2014. máj. 6. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:

T(n)=13*13=169


T(r)=13*m=169/2

--> m=13/2


T(r)=a*a*sinα=169/2 --> sinα=169/(2*169)=0,5

--> α=30°


cos(α/2)=(e/2)/13=e/26

--> e=26*cos15°=25,11

2014. máj. 6. 16:36
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2014. máj. 6. 16:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Korábban is volt ez kérdés:

[link]

2014. máj. 6. 17:37
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem találkoztam vele, de azért köszönöm!
2014. máj. 6. 20:16