Valaki segítene a következő matek feladatban mert nem értem? Ha valaki letudja levezetné nekem a feladatokat?


Az ABC háromszög csúcsai A(0,0) B(10,2) C(2,2)


a, Határozza meg a háromszög területét!

b, Határozza meg az AB oldalegyenes egyenletét!

c, Írja fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely párhuzamos az y tengellyel és felezi a háromszög területét!

d, Írjon fel olyan másodfokú egyenletet, amelynek gyökei a B koordinátái!


2014. márc. 9. 15:32
 1/1 anonim válasza:

Mivel B és C y koordinátája egyenlő, így a háromszög BC oldalához tartozó magassága az A pont y koordinátájának és B pont y koordinátájának a különbségének az abszolút értéke, számszerűen m_BC=2. (Ábrázold ha nem érted)

A BC oldal hossza |Bx-Cx|=8, mert By=Cy

így a háromszög területe: T=BC*m_BC/2=8 (területegység)


Az AB vektor az AB oldalegyenes irányvektora. AB(10;2)

ezt normálvektorrá alakítjuk: n(2;-10)

az A pont illeszkedik az egyenesre; A(0;0)

a normálvektoros egyenlet alapján:

2x-10y=0

x-5y=0


a súlyponton áthaladó bármely egyenes felezi a háromszög területét. S(4;4/3)

az y tengellyel párhuzamos egyenesek egyenlete:

x=x_0

tehát ebben az esetben: x=4


itt a gyöktényezős alak kell:

(x-10)(x-2)=0

x^2-12x+20=0

2014. márc. 11. 17:54