Valaki segítene a következő feladatban, mert nem értem? Ha valaki letudja levezetné a feladatokat?


Az alábbi táblázat egy tv készüléket gyártó cég egy főre jutó termelési adatait és a gyártósorokon dolgozók létszámát mutatja.


egy főre jutó teljesítmény (db/fő) létszám(fő)

1997 1110 9

1998 1480 14

1999 1400 12

2000 1570 14

2001 1520 15


a, Melyik évben készült a legtöbb TV?

b, Az öt év alatt hány tv készült el átlagosan évente?

c, 2000-ben egy készülék előállítási költsége 25 000 Ft, eladási ára pedig 45 000 Ft, 2001-ben ugyanez 30 000 Ft és 50 000 Ft volt. hány százalékkal változott az éves nyereség 2001-ben 2000hez viszonyítva?

d, Mennyi lett volna 2001-ben gyártott készülékek száma, ha az 1997. évtől kezdve a dolgozók létszámával egyenes arányban változott volna az elkészített készülékek száma?


2014. márc. 9. 09:52
 1/1 Bugya Péter ***** válasza:

1987 1110*9=9990 db

1998 1480*14=20720 db

1999 1400*12=16800 db

2000 1570*14=21980 db

2001 1520*15=22800 db


a. 2001-ben


b. 18458 db

9990+20720+16800+21980+22800=92290 db

92290/5=18458 db

c. 3,73%-al nőtt

mindkét évben 20000Ft a nyereség

21800*20000=4396*10^5 100%

22800*20000=4560*10^5 103,73%

a kettő különbsége 3,73%

d.1850 db

1110 9

x 15

2014. márc. 12. 09:07