Matek feladatban segíteni valaki?


Ez egy teljesen kidolgozott feladat,csak az egyik részét nem értem:

Kovács úr nettó bére 2010 áprilisában 173015 Ft volt.

A bruttó bére 17%-át vonták le tőle,valamint az SZJA-t is levonták,ami a bruttó bér 127%-ának a 17%-a.

Ezek után kapott 5980 Ft adójóváírást.

Mennyi volt a bruttó bére?


x-[0,17x+1,27*0,17x]+5980=173015

x-0,3859x+5980=173015

0,6141x=167035

x=27199,67 ~~272000Ft a bruttó bére.


(Viszont hogyan jött ki 0,6141x ??

Ezt a feladatot meg lehet oldani másképp is?Leírnátok?



2014. máj. 5. 18:12
 1/1 anonim ***** válasza:
1x-0,3859=(1-0,3859)x=0,6141x
2014. máj. 5. 18:16