Matek feladatban kérnék segítséget?!


A matektanár ezt adta házi feladatnak a szünetre:


Mekkora annak az egyenlő szárú háromszögnek a kerülete, melynek alapja 6 cm, a beírt körének sugara pedig 1,5 cm?


Nagyon köszönönöm előre is a segítségeteket



2014. máj. 4. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Hányadikos vagy? Tanultátok a Héron-képletet?

Én felírtam kétféleképpen a háromszög területét és abból kijött, hogy a szárak 5 centisek, a kerület 16 cm. De ha még nem vettétek, akkor keresek más megoldást. :)

2014. máj. 4. 11:38
 2/5 anonim ***** válasza:

Alapon fekvő szög felét ki tudod számolni tg(alfa)=1,5/3

Ezután alkalmazod a cos(alfa) = 3/SZÁR

Nem nehéz...

2014. máj. 4. 12:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Első, leírnád kérlek a Héron-képletes megoldást?
2014. máj. 4. 12:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Persze, bár nem tudom, miért bonyolítottam így túl a dolgot, biztos az érettségi hatása. :D

Szóval, tudjuk, hogy a háromszög területe:

I. T=sqrt(s*(s-a)*(s-b)^2))

II. T=s*r,

ahol 's' a félkerület ((a+2b)/2 = 3+b) és r a beírt kör sugara.

A két egyenletet egyenlővé téve kijön egy másodfokú egyenlet, aminek az egyetlen pozitív gyöke b=5 cm -> K=16 cm

2014. máj. 4. 12:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszönöm! :)
2014. máj. 4. 13:24