Valami okos ember segitsen pls:egyenletrendszer: -->
I. 2x+1,3y=7
II. 3x=14-x+1,1y
valaki tudna segiteni levezetéssel kéne
2014. máj. 3. 15:29
1/3 anonim válasza:
3x=14-x+1,1y /+x
4x=14+1,1y /:2
2x=7+0,55y (2)
2x+1,3y=7 (1)
(1)-(2)
1,3y=-0,55y
y=0
2x+1,3*0=7
x=3,5
2/3 anonim válasza:
Rendezés után:
I. 2x+1,3y=7
II. 4x-1,1y=14
I.*2 4x+2,6y=14
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2014. máj. 3. 16:21