Egyenletrendszeres feladat válasz?


Valami okos ember segitsen pls:egyenletrendszer: -->


I. 2x+1,3y=7

II. 3x=14-x+1,1y


valaki tudna segiteni levezetéssel kéne



2014. máj. 3. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:

3x=14-x+1,1y /+x

4x=14+1,1y /:2


2x=7+0,55y (2)

2x+1,3y=7 (1)

(1)-(2)

1,3y=-0,55y

y=0

2x+1,3*0=7

x=3,5

2014. máj. 3. 15:47
 2/3 anonim ***** válasza:

Rendezés után:


I. 2x+1,3y=7

II. 4x-1,1y=14


I.*2 4x+2,6y=14

2014. máj. 3. 15:47
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2014. máj. 3. 16:21