ABC háromszögben AB=39, AC=36, BC=45, AD magasság, BE oldalfelező, CF szögfelező. AF/FB=? ; AF=? FB=? Valaki?


2014. máj. 3. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerinted jól képzelem el a feladatot?

[link]

Ha igen, akkor én koszinusz-tétellel kezdeném:

https://www.youtube.com/watch?v=tLtByppCt7c

2014. máj. 3. 12:18
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de Nem, itt valami párhuzamosságot kell alkalmazni vagy mit, a vektorok leckénél van
2014. máj. 3. 12:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem nézted el a feladat sorszámát?

Ezt vektorral már csak azért is nehéz csinálni, mert C koordinátái "csúnyák".

Hányadik osztályos 'vektorok"? (Koordinátageometria?)

2014. máj. 3. 12:58
 4/7 A kérdező kommentje:
Mindegy, nem magyarországi tananyag, a vektorok alatt a céva, menelaosz, párhuzamossági tételek(thálesz stb.), szögfelezőtétel, súlypont helyvektora. ezeket tudom használni.
2014. máj. 3. 16:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni. A magam módján megoldottam:

[link]

2014. máj. 3. 16:59
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. máj. 3. 17:41
 7/7 anonim válasza:
Egy szögfelezőtétellel megoldható, ha jól értelmezem a feladatot. Mivel CF szögfelező, AB oldalt AC és BC oldalak arányában metszi. Vagyis AF=39/81x36=1404/81=17,333. FB=39/81x45=1755/81=21,6667. AF/FB egy osztással megoldható.
2014. júl. 11. 21:03