Hogyan kell megoldani behelyettesítő módszerrel ezeket az egyenleteket? A. ) x=5-3y és x+8x=10 b. ) 2x+6y=6 és x+2y= négyharmad

2014. ápr. 28. 18:26
 1/1 anonim ***** válasza:

2x+6y=6-->x+3y=3 --->x=3-3y

x+2y=4/3

3-3y+2y=4/3

innen már egyismeretlenes

2014. ápr. 28. 18:30