hangyasav + kálium ->
hangyasav + cink ->
hangyasav + nátrium-hidroxid ->
ecetsav + víz ->
ecetsav + nátrium ->
ecetsav + magnézium ->
2014. márc. 23. 17:08
1/3 |Orfeusz| válasza:
1. HCOOH+K=1/2(H2)+KCOOH
2. 2(HCOOH)+Zn=H2+Zn(COOH)2
3. HCOOH+NaOH=H2O+NaCOOH
2/3 anonim válasza:
CH3COOH + H2O = CH3COO- + H3O+
CH3COOH + Na = CH3COONa + 1/2H2
CH3COOH + Mg = Mg(CH3COO)2 + 1/2H2
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2014. márc. 23. 18:07