KÉMIA! Valaki segítene felírni az egyenleteket?


hangyasav + kálium ->


hangyasav + cink ->


hangyasav + nátrium-hidroxid ->


ecetsav + víz ->


ecetsav + nátrium ->


ecetsav + magnézium ->


2014. márc. 23. 17:08
 1/3 |Orfeusz| ***** válasza:
100%

1. HCOOH+K=1/2(H2)+KCOOH

2. 2(HCOOH)+Zn=H2+Zn(COOH)2

3. HCOOH+NaOH=H2O+NaCOOH

2014. márc. 23. 17:18
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

CH3COOH + H2O = CH3COO- + H3O+

CH3COOH + Na = CH3COONa + 1/2H2

CH3COOH + Mg = Mg(CH3COO)2 + 1/2H2

2014. márc. 23. 17:44
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2014. márc. 23. 18:07