VicToooR x GB kérdése:

A szöveges matek feladatokban hogy kell felírni az egyenleteket?

2012. jún. 3. 16:12
 1/3 Bencekft válasza:

pl:

Van 4 db láda. Az egyikben van valamennyi db üveg. A másodikban az első kétszeresének a harmada. A 3. ládában van 100 db üveg a 4. ládában pedig a másodiknak a darabszáma, ám tízzel több. Összesen 350 db üveg van. Mennyi üveg van az első ládában?


megoldás:

1. láda: x db

2. láda: 2x:1/3 db

3. láda: 100 db

4. láda: x+10

Össz: 350 db

Egyenletet írunk fel belőlük:

x+2x:1/3+100+x+10=350 ( összeadjuk őket )

4x+331/3 = 350

és így tovább. érted?

2012. jún. 3. 17:53
 2/3 Bencekft válasza:

úúú elrontottam:

1. láda: x

2. láda: 2x:1/3

3. láda: 100

4. láda: y+10

egyenletfelírás:

x+(2x:1/3)+100+y+10=350

és így tovább. rem, hogy most már érted -e, mert az előbb elrontottam. a 2. ládának az üvegei vannak a 4. ládában csak 10 -zel több. sorry.

2012. jún. 3. 17:55
 3/3 A kérdező kommentje:
már alakulgat :) köszönöm szépen :)
2012. jún. 3. 20:05