x^3-3x^2-4x+12=0
x^4+2x^3-3x^2+3x-4=0
2x^3-3x^2-5x=0
Lehet,hogy ezekre is van valami módszer,csak még nem jöttem rá...
2014. ápr. 5. 19:45
1/3 anonim válasza:
Az utolsó:
Kiemeled az x - t, és utána megoldod a másodfokú egyenletmegoldó kulccsal.
A megoldások: x1=0
x2=-1
x3=2,5
2/3 anonim válasza:
Az első ennyitől "beugrik":
3/3 anonim válasza:
Az első:
Csoportosítás és kiemelés az első két és az utolsó két tagnál:
x^2(x-3)-4(x-3)=0
Kiemelés (x-3)
(x-3)(x^2-4)=0
Nevezetes szorzat bontása
(x-3)(x-2)(x+2)=0
Megoldás:
x1=3
x2=2
x3=-2