Hogy kell megoldani az alábbi magasabbfokú egyenleteket?


x^3-3x^2-4x+12=0


x^4+2x^3-3x^2+3x-4=0


2x^3-3x^2-5x=0


Lehet,hogy ezekre is van valami módszer,csak még nem jöttem rá...



2014. ápr. 5. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Az utolsó:


Kiemeled az x - t, és utána megoldod a másodfokú egyenletmegoldó kulccsal.


A megoldások: x1=0

x2=-1

x3=2,5

2014. ápr. 5. 20:05
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első ennyitől "beugrik":

[link]

2014. ápr. 5. 20:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első:


Csoportosítás és kiemelés az első két és az utolsó két tagnál:

x^2(x-3)-4(x-3)=0

Kiemelés (x-3)

(x-3)(x^2-4)=0

Nevezetes szorzat bontása

(x-3)(x-2)(x+2)=0


Megoldás:

x1=3

x2=2

x3=-2

2014. ápr. 5. 20:33