2014. febr. 8. 19:25
1/1 anonim válasza:
4^x=2^2x
tehát 2^x=a
akkor az egyenlet:
a^2-7a-8=0 a ra megold és visszahelyettesít.
lg(x-2)(x+3)=lg24
logaritmus mentes alak
(x-2)(x+3)=24
sinx=a sin^2x=a^2
2a^2-3a+1=0
a-ra megold visszahelyettesit a sinx=a-val