Hogy tudom megoldani a következő trigonometrikus egyenleteket?


1./ tg 15x = tg (5x + π/2)

2./ tg (7x - π/3) = tg (3x + 5π/3)


Nagyon sürgős lenne, előre is köszi, és pls írjátok le a menetét is.


2011. márc. 14. 15:19
 1/3 DudoloPocok ***** válasza:

1./ tg 15x = tg (5x + π/2)


igaz, ha:


15x=5x + π/2

10x=π/2

x=π/20+k*π mert π - szerint periódikus

2011. márc. 14. 19:12
 2/3 DudoloPocok ***** válasza:

2./ tg (7x - π/3) = tg (3x + 5π/3)


igaz, ha


7x - π/3=3x + 5π/3

4x=2π

x=π/2

2011. márc. 14. 19:15
 3/3 DudoloPocok ***** válasza:
első vagyok a +kπ tag nem kell oda!!!!!
2011. márc. 14. 19:17