1./ tg 15x = tg (5x + π/2)
2./ tg (7x - π/3) = tg (3x + 5π/3)
Nagyon sürgős lenne, előre is köszi, és pls írjátok le a menetét is.
2011. márc. 14. 15:19
1/3 DudoloPocok válasza:
1./ tg 15x = tg (5x + π/2)
igaz, ha:
15x=5x + π/2
10x=π/2
x=π/20+k*π mert π - szerint periódikus
2/3 DudoloPocok válasza:
2./ tg (7x - π/3) = tg (3x + 5π/3)
igaz, ha
7x - π/3=3x + 5π/3
4x=2π
x=π/2
3/3 DudoloPocok válasza:
első vagyok a +kπ tag nem kell oda!!!!!