Elakadtam az utolsó zárójelnél, LOGARITMUS EGYENLET! (? )


[link]


Az utolsó zárójelnél az eredményem 4 harmaddal kezdődik és nem jön ki egész szám...


Köszönöm a segítséget! :)


2014. ápr. 24. 19:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Ebből megérted, hol követted el a hibát?

[link]

2014. ápr. 24. 19:56
 2/2 anonim ***** válasza:

Először át kell írni az 1-et logˇ3 alakúra: 1=logˇ3(3)

Ezután "le lehet egyszerűsíteni" a logˇ3-mal, a logaritmus függvény monotonitása miatt. Ekkor marad:

logˇ2[1+logˇ3(x)] = 2

Hasonló módon jársz el, mint az első lépésnél:

1 + logˇ3(x) = 4

logˇ3(x) = 3

logˇ3(x) = logˇ3(27)

x=27

2014. ápr. 24. 19:56