Egy cégnél a dolgozók 20%-at elbocsatottak mig a tobbi dolgozo beret 20%-al felemelték . Az eredeti bérköltség hány %-át takaritotta meg a vállalat?


+1 feladat

Mennyi lg gyokalatt 275+ lg gyokalatt 44 - lg 11 pontos erteke ?



2014. ápr. 3. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:

pl. 100 alkalmazott keres 100USD/fő

Akkor eredetileg 100*100=10000USD a bérköltség

Kirúgnak 20 embert. Marad 80(dolgozó)*120(emelt bér)=9600USD

10000-9600=400USD

4% takarított meg a vállalat.

2014. ápr. 3. 20:46
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

2. kérdés

[link]

Talán írd be a google számológépébe

2014. ápr. 3. 20:49
 3/3 anonim ***** válasza:
45%

+1 feladat

Mennyi lg gyokalatt 275+ lg gyokalatt 44 - lg 11 pontos erteke?


lg√275 + lg√44 - lg 11


lg√(5²·11) + lg√(2²·11) - lg 11


lg(√(5²·11·2²·11)/11)


lg(5·11·2/11)


lg(10) = 1

2014. ápr. 3. 21:44