+1 feladat
Mennyi lg gyokalatt 275+ lg gyokalatt 44 - lg 11 pontos erteke ?
2014. ápr. 3. 20:40
1/3 anonim válasza:
pl. 100 alkalmazott keres 100USD/fő
Akkor eredetileg 100*100=10000USD a bérköltség
Kirúgnak 20 embert. Marad 80(dolgozó)*120(emelt bér)=9600USD
10000-9600=400USD
4% takarított meg a vállalat.
2/3 anonim válasza:
3/3 anonim válasza:
+1 feladat
Mennyi lg gyokalatt 275+ lg gyokalatt 44 - lg 11 pontos erteke?
lg√275 + lg√44 - lg 11
lg√(5²·11) + lg√(2²·11) - lg 11
lg(√(5²·11·2²·11)/11)
lg(5·11·2/11)
lg(10) = 1