A termék ára 12%-os árengedmény után 770 euro. Mennyi volt az eredeti ár?

875 euro jött ki, de ha visszaszámolom, hogy jó e csináltam, akkor nem jön ki a 770. Nem tudom hogy miért. Valaki?
2014. jan. 25. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:

nekem kijött a végén a 770.

875-12%

a 12% az 105.

2014. jan. 25. 13:08
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha 12%-ot elengedtek és lett 770, akkor a 770 az eredeti ár 0,88-szorosa. 770/0,88=875


875-12%=770


Jó lesz az.

2014. jan. 25. 13:09
 3/4 anonim ***** válasza:

770/0.88=875 Euro, jól csináltad!

12%-os árengedmény azt jelenti, hogy a 100%-hoz viszonyítva 12%-kal alacsonyabb az ára, vagyis az eredetinek a 88%-a. Ez pedig ugye 0.88-cal való szorzást jelent: 875*0.88=770

2014. jan. 25. 13:10
 4/4 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm a segítséget. :)
2014. jan. 25. 13:17