Egy kétjegyű szám jegyeinek összege 9. Ha a számjegyeket felcseréjük az új szám az eredeti háromszorosánál 27-tel nagyobb lesz. Melyik ez a szám? Jólenne a magyarázat is


#összege 9 #27 tel nagyobb
2013. okt. 5. 07:21
 1/2 MrPifta ***** válasza:

x+y = 9 ->y=9-x

3(10x+y)+27=10y+x


30x+3y+27=10y+x

30x+27-3x+27=90-10x+x

27x+54=90-9x /9

3x+6=10-x

4x=4

x=1

y=8


Ell.

18*3+27=81

2013. okt. 5. 08:00
 2/2 A kérdező kommentje:
kösszi szépen
2013. okt. 5. 16:50