#összege 9 #27 tel nagyobb
2013. okt. 5. 07:21
1/2 MrPifta válasza:
x+y = 9 ->y=9-x
3(10x+y)+27=10y+x
30x+3y+27=10y+x
30x+27-3x+27=90-10x+x
27x+54=90-9x /9
3x+6=10-x
4x=4
x=1
y=8
Ell.
18*3+27=81
2/2 A kérdező kommentje:
kösszi szépen
2013. okt. 5. 16:50