ha beszoroznék kettővel akkor a bal oldalon cos x maradna ami egyenlő lenne így a jobb oldalon 1 lenne .. a többit már értem. ezt igy kéne megoldani vagy sem? a válaszokat előre is köszönöm2014. ápr. 1. 16:13
1/4 anonim válasza:
próbáld meg a cos(2x)=(cosx)^2-(sinx)^2
(cosx)^2-(1-(cosx)^2)
(cosx)^2-1+(cosx)^2
(cosx)^2-1+(cosx)^2=1/2
2*(cosx)^2=3/2
(cosx)^2=3
u=cosx
u^2=3
2/4 anonim válasza:
Ja és két eset lesz egy gyök(3) és -gyök(3)
3/4 anonim válasza:
2*(cosx)^2=3/2
(cosx)^2=3/4
bocsi :D elszámoltam
4/4 anonim válasza:
cos 2x = 0,5
1. síknegyed:
2x = π/3 + k·2π
x₁ = π/6 + k·π, k egész szám
4. síknegyed:
2x = 2π - π/3 = 5π/3
2x = 5π/3 + k·2π
x₂ = 5π/6 + k·π, k egész szám