ha beszoroznék kettővel akkor a bal oldalon cos x maradna ami egyenlő lenne így a jobb oldalon 1 lenne .. a többit már értem. ezt igy kéne megoldani vagy sem? a válaszokat előre is köszönöm

2014. ápr. 1. 16:13
 1/4 anonim válasza:
73%

próbáld meg a cos(2x)=(cosx)^2-(sinx)^2

(cosx)^2-(1-(cosx)^2)

(cosx)^2-1+(cosx)^2

(cosx)^2-1+(cosx)^2=1/2


2*(cosx)^2=3/2

(cosx)^2=3

u=cosx

u^2=3

2014. ápr. 1. 16:51
 2/4 anonim válasza:
75%
Ja és két eset lesz egy gyök(3) és -gyök(3)
2014. ápr. 1. 16:51
 3/4 anonim válasza:
73%

2*(cosx)^2=3/2

(cosx)^2=3/4

bocsi :D elszámoltam

2014. ápr. 1. 17:02
 4/4 anonim ***** válasza:

cos 2x = 0,5


1. síknegyed:

2x = π/3 + k·2π

x₁ = π/6 + k·π, k egész szám


4. síknegyed:

2x = 2π - π/3 = 5π/3

2x = 5π/3 + k·2π

x₂ = 5π/6 + k·π, k egész szám

2014. ápr. 1. 17:02