lg(50x+100)-1/2*lg(3x-2)/2
A gyökei:6 és 2, de nem tudom,hogy jön ki másodfokúra
2014. márc. 6. 17:54
1/8 anonim válasza:
Megnéznéd alaposan amit kiírtál? Ez nem egyenlet. Lemaradt a másik oldal?
2/8 anonim válasza:
De megpróbálhatod te is
két azonosságot kell alkalmazni
lga-lgb=lg(a/b)
és a
c*lga=lga^c
pl a 1/2*lg(3x-2)=lg√(3x-2)
3/8 A kérdező kommentje:
Ja bocs a másik oldal 2
...=2
2014. márc. 6. 18:55
4/8 A kérdező kommentje:
a végére nem kell a /2 az lett volna az egyenlet másik oldala
2014. márc. 6. 18:56
5/8 anonim válasza:
Ha meg nem csinaltad meg, akkor privatban atkuldom levezetve, ha ramirsz este.
6/8 anonim válasza:
8/8 anonim válasza:
#6 vagyok.
Vártam, hogy lesznek kérdéseid, mert semmi magyarázatot nem írtam. Részletesebb magyarázat egy hasonló feladathoz: