Hogy kell megoldani ezt a logaritmikus egyenletet?


lg(50x+100)-1/2*lg(3x-2)/2


A gyökei:6 és 2, de nem tudom,hogy jön ki másodfokúra


2014. márc. 6. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Megnéznéd alaposan amit kiírtál? Ez nem egyenlet. Lemaradt a másik oldal?
2014. márc. 6. 18:29
 2/8 anonim ***** válasza:

De megpróbálhatod te is

két azonosságot kell alkalmazni

lga-lgb=lg(a/b)

és a

c*lga=lga^c

pl a 1/2*lg(3x-2)=lg√(3x-2)

2014. márc. 6. 18:33
 3/8 A kérdező kommentje:

Ja bocs a másik oldal 2


...=2

2014. márc. 6. 18:55
 4/8 A kérdező kommentje:
a végére nem kell a /2 az lett volna az egyenlet másik oldala
2014. márc. 6. 18:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha meg nem csinaltad meg, akkor privatban atkuldom levezetve, ha ramirsz este.
2014. márc. 6. 19:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Jah. ha az a feladat, akkor így:

[link]

Minden érthető?

2014. márc. 6. 19:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Kikotesek: 50x+100>0 es 3x-2>0
2014. márc. 6. 20:38
 8/8 anonim ***** válasza:

#6 vagyok.

Vártam, hogy lesznek kérdéseid, mert semmi magyarázatot nem írtam. Részletesebb magyarázat egy hasonló feladathoz:

http://www.youtube.com/watch?v=KqFbBOWcAiU

2014. márc. 6. 20:55