Ennek a logaritmikus feladatnak a megoldásmenetét le tudná nekem valaki vezetni?

Legyen lg2=a, lg3=b és lg7=c. Fejezzük ki lg(10!)-t a, b és c segítségével!

2013. nov. 19. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel 10!=2^8·3^4·5^2·7=2^6·3^4·7·10^2, ezért lg(10!)=6a+4b+c+2. Sz. Gy.
2013. nov. 19. 15:09
 2/3 A kérdező kommentje:

Szerintem azt csak arra érti a feladat, hogy felhívja a figyelmet rá, hogy az lg rövidítés az 10-es alapú. szóval akkor így?:

Legyen lg2=a, lg3=b és lg7=c. Fejezzük ki lg-t(log10) a, b és c segítségével!

2013. nov. 19. 15:12
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen ez a jó megoldás végül is amit írtál mert most többek is ezt mondták nekem. Csak nem értem miért.
2013. nov. 19. 16:57