Hogyan kell megoldani ezeket a logaritmikus egyenleteket?


kettesalapú log x = 1

hármasalapú log x = -1

egyketted alapú log x = 3

hármasalapú log x = -1


az óra utolsó 5 percébe felírtunk egy példát és nem értettem így a házi sem megy nagyon. :/

előre is köszi a segítséget :)


2013. febr. 26. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:

log2(x) = 1

2^1 = x

2= x



log3(x)= -1

3^-1=x

1/3 =x


log1/2(x)= 3

(1/2)^3 =x

1/8 =x

2013. febr. 26. 19:29
 2/3 anonim ***** válasza:
amilyen alapú logaritmus azt kell hatványozni azzal a számmal ami a túl oldalon van (nekünk mindig azt mondta a matek tanár hogy zongora oda aztán vissza :D) szóval kettesalapú logx=1 az annyi hogy 2 az 1-n egyenlő az x-el tehát 2^1=x
2013. febr. 26. 20:02
 3/3 A kérdező kommentje:
jujjjjjjjjj nagyon köszönöm !!! :D
2013. febr. 26. 20:26