aki kicsit konyít a matekhoz az segítene ennek a feladatnak a levezetésében
12. feladat
2012. szept. 7. 09:14
1/2 anonim válasza:
Beszorzod log B-vel
t* lgB = lg A-lg2
log azonosságokat használva:
lg B^t = lg A/2
Mindkét oldalt 10. hatványára emelve az lg eltűnik
B^t=A/2
A=2*B^t
B válasz a helyes.
Vagy úgy is lehet, hogy 2. lépésben hozzáadunk mindkét oldalhoz lg 2-őt
t*lgB+lg2=lgA
Így az egyik oldalon csak A maradt.
Most elvégezve a log azonosságokat
lg B^t*2=lg A
2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszodat:)
2012. szept. 7. 09:41