Logaritmikus feladat megoldásánál elakadtam?


aki kicsit konyít a matekhoz az segítene ennek a feladatnak a levezetésében

[link]

12. feladat


2012. szept. 7. 09:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Beszorzod log B-vel


t* lgB = lg A-lg2


log azonosságokat használva:

lg B^t = lg A/2


Mindkét oldalt 10. hatványára emelve az lg eltűnik

B^t=A/2

A=2*B^t


B válasz a helyes.


Vagy úgy is lehet, hogy 2. lépésben hozzáadunk mindkét oldalhoz lg 2-őt


t*lgB+lg2=lgA


Így az egyik oldalon csak A maradt.

Most elvégezve a log azonosságokat

lg B^t*2=lg A

2012. szept. 7. 09:29
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszodat:)
2012. szept. 7. 09:41