2014. márc. 1. 18:35
1/6 anonim válasza:
Figyeld a kezemet, mert csalok :D
4^x=(2^2)^x
Hatványozás azonossága miatt (2^2)^x=2^(2x)
Ugyanazon hatványazonosság miatt 2^(2x)=(2^x)^2
Ha 2^x=k helyettesítést használjuk, akkor
1+k^2-1/k^2=17/k+3 Egyenletet kapjuk, ami egyenletrendezés után negyedfokú lesz, de másodfokúra visszavezethető az k^2=l helyettesítéssl. Ha megvan l értéke, akkor visszafejtéssel megkapjuk k értékét, amiből x értéke kiszámolható.
2/6 anonim válasza:
1+k^2-1/k^2=17/k+3
Igen idáig én is eljutottam de sajnos ez nem másodfokúra visszavezethető lesz
gondolj bele k^2=a k=gyöka
1+a-1/a=17/gyöka+3
na innen nem tudok tovább lépni.
3/6 anonim válasza:
A 2^x=a helyettesítéssel a wolfram ezt adja
4/6 A kérdező kommentje:
Hú! Hát én azt gondoltam exponenciális egyenlet lesz???!
2014. márc. 2. 13:24
5/6 anonim válasza:
Miután kiszámoltad az l értékét, amiből a k-t, akkor az lesz belőle :)
6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!!!
2014. márc. 2. 15:26