2014. jan. 25. 13:30
1/5 anonim válasza:
log.definiciója alapján
16^-1/2=x
1/gyök16=x
1/4=x
2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Annyit kérdeznék még hogy melyik definició alapján?
2014. jan. 25. 13:49
3/5 anonim válasza:
Hát a logaritmus definíciója/értelmezése alapján. Ha tudod mit jelent a logaritmus, akkor meg tudod oldani az egyenletet. A Te esetedben a feladatot így kell értelmezni: x=16^(-½)
'a' alapú logaritmus 'x' = 'y' azt mutatja meg, hogy az 'a'-t hányadik hatványra kell emelni(a hatvány lesz az 'y'), hogy 'x'-et kapj.
A Te esetedben a=16, x=x, y=-½
Ebből kettő adott (a és y), és x a kérdés, tehát:
x=16^(-½)
4/5 anonim válasza:
log(a)b=c a nem lehet 1 a és b>0
a^c=b gondolom ezt tanultátok.
5/5 A kérdező kommentje:
Igen-igen! Nagyon Köszönöm!
2014. jan. 25. 14:14