Oldja meg a pozitív valós számok halmazán a log16 x = -½ egyenletet! Hogyan?


2014. jan. 25. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:

log.definiciója alapján


16^-1/2=x

1/gyök16=x

1/4=x

2014. jan. 25. 13:32
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Annyit kérdeznék még hogy melyik definició alapján?
2014. jan. 25. 13:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát a logaritmus definíciója/értelmezése alapján. Ha tudod mit jelent a logaritmus, akkor meg tudod oldani az egyenletet. A Te esetedben a feladatot így kell értelmezni: x=16^(-½)

'a' alapú logaritmus 'x' = 'y' azt mutatja meg, hogy az 'a'-t hányadik hatványra kell emelni(a hatvány lesz az 'y'), hogy 'x'-et kapj.

A Te esetedben a=16, x=x, y=-½

Ebből kettő adott (a és y), és x a kérdés, tehát:

x=16^(-½)

2014. jan. 25. 13:55
 4/5 anonim ***** válasza:

log(a)b=c a nem lehet 1 a és b>0

a^c=b gondolom ezt tanultátok.

2014. jan. 25. 13:57
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen-igen! Nagyon Köszönöm!
2014. jan. 25. 14:14