2014. jan. 21. 17:23
 1/3 anonim ***** válasza:

te sehogy :(


k^(-2) = 2^4

1/(k^2) = 2^4

k^2 = 1/2^4

k = 1/2^2 = 1/4

2014. jan. 21. 17:43
 2/3 anonim ***** válasza:

k^(-2) = 2^4.

Veszed a reciprokát:

k^2 = 1/16.

Másodfokú egyenlet megoldóképletével:

k = 1/4 vagy -1/4.

2014. jan. 21. 17:44
 3/3 anonim ***** válasza:
valamint k=-1/4 is lehet, mert k^2 akkor is 1/2^4
2014. jan. 21. 17:45