2014. jan. 21. 17:23
1/3 anonim válasza:
te sehogy :(
k^(-2) = 2^4
1/(k^2) = 2^4
k^2 = 1/2^4
k = 1/2^2 = 1/4
2/3 anonim válasza:
k^(-2) = 2^4.
Veszed a reciprokát:
k^2 = 1/16.
Másodfokú egyenlet megoldóképletével:
k = 1/4 vagy -1/4.
3/3 anonim válasza:
valamint k=-1/4 is lehet, mert k^2 akkor is 1/2^4