Hogy csináljam meg ezt az egyenletet? 3x+5x=12

2014. jan. 18. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:

3x+5x=12

8x=12 / 8-al osztod

x=1,5

2014. jan. 18. 21:31
 2/4 anonim ***** válasza:
8x=12, x=12/8
2014. jan. 18. 21:31
 3/4 ivcs ***** válasza:
összeadod az x-eket, abból kijön, hogy 8x, a 12-t pedig elosztod 8-cal, azt leegyszerűsíted, és a végén megkapod, hogy az x=3
2014. jan. 18. 21:32
 4/4 ivcs ***** válasza:
bocsi elszámoltam nem 3!!!!
2014. jan. 18. 21:32