Írja fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely az y tengelyt -2-ben metszi, és irányszöge 60 (fok)?


Mely valós x értékere értelmezhető az 1 / cos x -1 kifejezés?


Ehez a 2 feladathoz szeretnék magarázatot kérni, mivel nem nagyon értem öket.


Elöre is köszönöm a segítséget. :)



2014. jan. 11. 22:58
 1/2 anonim ***** válasza:

1) Az egyenesnél a meredekség megegyezik az iránytangenssel, vagyis ha m-mel jelöljük a meredekséget és Ł-val az egyenes és az x-tengely "pozitív irányú" (vagyis a "jobb oldali") közbezárt szögét, akkor tg(Ł)=m


Minden egyenes felírható y=mx+b alakban, ahol m jelzi az egyenes meredekségét, b pedig az y-tengely metszéspontját, így már felírható az egyenes egyenlete:


y=tg(60°)*x+(-2). Tudjuk, hogy tg(60°)=√3/2, így az egyenlet:


y=√3*x/2-2, átrendezve az egyenletet


√3*x-2y=4 egyenletet kapjuk.


2) A tört értéke ott nincs értelmezve, ahol a nevező értéke 0, mivel 0-val nem osztunk, vagyis


cos(x)-1≠0 /+1

cos(x)≠1, erről pedig tudjuk, hogy


x≠0+k*2π, ahol k tetszőleges egész.

2014. jan. 11. 23:12
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnálom. Megint hibát kell jeleznem. Az első feladatban tg60 fok:

[link]

2014. jan. 11. 23:17