Hogyan kell megoldani? Írjuk fel annak az egyenesnek az egyenletét amely áthalad a P(3,-2)ponton és irányvektora 5,-2

2009. máj. 4. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Az egyenes egyenletéhez kell egy pont amin áthalad (itt a P) és a normál vektora. Az irányvektorból úgy tudsz normál vektort csinálni, hogy felcseréled a koordinátákat és az egyiket megszorzod -1-gyel. Tehát itt: n(2;5) vagy n(-2;-5).

Ezután már csak kinyitod a függvénytáblát és beírod a képletbe a dolgokat. n1x + n2y = n1*x0 + n2*y0

(n1 és n2 a normál vektor koordinátái, x és y marad (mint az egyenletekben az ismeretlen ugye), x0 és y0 pedig a P pont koordinátái)

2009. máj. 4. 17:20
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget
2009. máj. 4. 17:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Először az irányvektorból normálvektort csinálunk: n-vektor (2,5)


Az egyenlet 5x+2y=-4

2009. máj. 4. 17:24
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Remélem érthető volt, szívesen segítek ha vmit nem értesz, legalább én is gyakorolok a holnapi érettségire;)
2009. máj. 4. 18:53